Wysokie odszkodowania za utratę osoby bliskiej nawet 20 lat po wypadku

                                         

Polska niezmiennie od wielu lat znajduje się w niechlubnej czołówce krajów, gdzie dochodzi do największej liczby kolizji/wypadków i ginie w nich niemal najwięcej osób w całej Unii Europejskiej. Jest to problem na tyle poważny i powszechny, że wypadki samochodowe dotyczą niemal każdej rodziny w Polsce. Praktycznie każdy z nas sam stracił kogoś bliskiego w wypadku lub zna kogoś kto taką rodzinną tragedię przeżył. 

Niestety ilość wypadków ma się nijak do ilości osób świadomych tego, że po stracie bliskiej osoby rodzinom ofiar należy się często kilka podstawowych roszczeń.  

Jaka jest różnica między odszkodowaniem, a zadośćuczynieniem? Kto może się o nie starać? Na jakiej podstawie świadczenia te są przyznawane, jakie warunki muszą być spełnione?

Czytaj więcej

Miałeś wypadek będąc pasażerem (także w aucie sprawcy)? Poznaj swoje prawa.

Po zdarzeniu komunikacyjnym nie zawsze jedynym poszkodowanym zostaje kierowca, który nie jest odpowiedzialny za spowodowanie wypadku. Bardzo często zdarza się, że poza sprawcą cierpią na tym także pasażerowie, nierzadko będący współwłaścicielami pojazdu np. żona lub mąż. Jak są chronieni moi pasażerowie? Jak chroniony jestem ja gdy jadę z kimś?  Okazuje się - wbrew wielu odmownym decyzjom ubezpieczycieli - że obowiązkowa polisa OC obejmuje szkody osobowe doznane przez pasażerów.

Czytaj więcej

Odbierz odszkodowanie za wypadek sprzed 20 lat

Na polskich drogach jest coraz bezpieczniej i spada liczba wypadków - chwali się policja, powołując się na najnowsze statystyki. Tymczasem, jak wynika z danych Komisji Europejskiej, Polska jest nadal w niechlubnej czołówce krajów, gdzie dochodzi do największej liczby kolizji/wypadków i ginie w nich niemal najwięcej osób w całej Unii Europejskiej. 

Czytaj więcej